Szakértői tanácsok

Visszavonhatatlanul beköszöntött a tél, ami nem csak a ruhatárunk, arcápolási rutinunk átrendezését is jelenti. A bőrünk nap, mint nap szélsőséges időjárási viszontagságoknak van kitéve, legyen az a csípős, hideg szél, a fűtés okozta száraz levegő, esetleg az alacsonyabb páratartalom, amihez a munkában és az otthonunkban egyaránt alkalmazkodnunk kell.
Mai cikkünkben összeszedtünk Nektek néhány hasznos tippet, hogyan is érdemes ápolni a bőrt a téli hónapokban:

Bár az öregedés egy természetes folyamat, a vele járó fizikai „mellékhatások” csökkenthetők illetve késleltethetők. Annak érdekében, hogy megértsük hogyan lehet az öregedés egyik leglátványosabb jelét, a ráncokat eltüntetni, először fontos megértenünk, hogy mi okozza őket. A ráncok kialakulása mögötti elmélet megértésével jobban felkészülhetünk a ráncok megelőzésére és a már kialakult ráncok eltüntetésére.

Ha a te bőröd is rosszul reagál az évszakok változására, akkor itt az ideje felkészülni a száraz és dehidratált őszi-téli napokra. Ahogy telik-múlik a nyár, akarva-akaratlanul is de érezhető, hogy a bőr veszít ragyogásából és a meleg időjárás okozta fiatalos kisugárzásából. És hogy mit kapunk cserébe mikor a levelek elkezdenek sárgulni a fákon és a fagylaltot felváltja a forró tea és sütőtökkrémleves? Repedezett ajkakat, száraz és érdes arcbőrt, hideg, szél csípte orcát, puffadt szemeket. Ismerős, ugye? Mutatunk most néhány fátyolmaszkot, amivel megnyugtathatod kipirosodott bőrödet és felkészítheted az évszakváltozás okozta száraz, vízhiányos állapotra.

Ha régen elhagytad már a tinédzser éveidet, akkor biztos lehetsz benne, hogy a pattanások nem a serdülőkor eredményei. Sok felnőtt korú nő és férfi küzd pattanásokkal, de a legtöbbjük nem tudja hogyan szabadulhatna meg tőlük. Pedig érdemes odafigyelni testünk jeleire, a pattanások arctérképe megmutatja milyen betegség lapul a pattanások kialakulásának hátterében. Ha szeretnéd megtudni miért alakulnak ki a pattanások, milyen hatóanyagokkal tudod velük felvenni a harcot és érdekel mit árulnak el a pattanások az egészségedről, olvass tovább.

Tátongó pórusok, óriási kráterek az orrod körül és mint a mandarin héja, úgy néz ki az állad? Ugye néha te is ilyen katasztrofálisan látod a pórusaidat, még ha valójában nincs is így. A számunkra zavaró problémákat hajlamosak vagyunk felnagyítani és mindent elkövetni azért, hogy megszüntessük azokat.

Retinol, niacinamide, AHA savak, hámlasztás...Fluid, lotion, szérum, tonik... Csak úgy repkednek a hatóanyagok és fogalmak a bőrápolással kapcsolatban. Ha kezdő vagy a bőrápolásban és most szeretnél egy jó rutint felépíteni, akkor ezek a szavak még nem sokat mondanak neked. De még a bőrápolásban jártasak is megállnak egy pillanatra, hogy akkor most mikor, mit, hová miért kell kenni.

A számunkra tökéletes alapozó kiválasztása bizony nem egy egyszerű feladat… Óriási a választék, rengeteg különböző formula, fedés, szín, ember legyen a talpán, aki egy idő után nem adja fel kétségbeesetten a küzdelmet a webshopok és üzletek széles kínálata láttán. Az alábbi posztot abban a reményben írom nektek, hogy mindenki a lehető leggyorsabban és könnyebben megtalálhassa a számára legmegfelelőbb profi terméket és, hogy akár a múltbeli félrenyúlásokat helyrehozhassa.

A jáde kő már régóta nagyra becsült féldrágakő, Kínában már a 7. században ismerték és az ősi dinasztiák is kedvelt elemként tartották számon. Az iparművészet mellett a szépségápolásban is helyet kapott, masszázskőként előszeretettel használták, mivel nem csak tárolja hanem sugározza is a pozitív energiát. A jáde kő rezgései spirituális megközelítésben megegyeznek az emberi test rezgéseivel, ezért könnyen sugározzák az egészséges állapotot a szervezetnek.